nedělníček

Nedělníček

TÉMA: NA PRÁZDNINY BEZPEČNĚ

1. VIDA!science centrum: TĚŽIŠTĚ A STABILITA

S pomocí show VIDA!science centra se toho naučíme spoustu o těžišti a balancování. Ukážeme si, kde máme těžiště nejen my lidé, ale třeba i rakety. Ve videu uvidíte spoustu pokusů, které si můžete vyzkoušet i doma. Například, jak je možné, že při každém kroku vlastně padáme.

2. DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ a DOPRAVNÍ LUŠTĚNÍ

Vydáme se na dopravní hřiště v brněnské části Komín. Řekneme si něco málo o provozu dopravního hřiště a své znalosti si ověříte v kvízu, který je věnován dopravnímu značení. Velké dopravní luštění je určeno nejen pro starší děti, ale je připraveno také něco pro nejmenší z Vás. Čekají Vás aktivity plné kvízů, rébusů, luštění a vystřihovánek.

3. POHÁDKA: DIVADLO NETRATRDLO

Naši známí klauni Žíža a Fif Vás dnes provedou nástrahami městské dopravy. Seznámí nás s tím, k čemu slouží semafor a jaké barvičky na něm najdete, jak se máte chovat na silnici. Opět si s nimi trošku zacvičíte a něco nového Vás naučí. Fif Vám na závěr vyrobí krásná balónková autíčka.

4. VÝTVARNĚ-TVOŘIVÉ ČINNOSTI: DÍLNY S KATKOU

Lektorka Katka ze Školského zařízení KROUŽKY si pro Vás připravila zábavné dopravní tvoření. Nejdříve si sestavíte barevný semafor, který můžete ochutnat. Pokračovat budete s výrobou autíček z jablek a hroznů. Poté Vám Katka ukáže, jak vyrobit horkovzdušný balón z barevného papíru, nebo závodní auto z roliček od toaletního papíru. Jako poslední Vás čeká výroba parníku.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Všechny virtuální Nedělníčky naleznete v tomto seznamu, stačí jen kliknout!