banner - nedělníček

Nedělníček

Ahoj milí fandové našeho Nedělníčku!

Zatím stále není možné scházet se společně u nás v AVIONu, ale nebojte se! Nedělníček na Vás stále myslí a připravuje Vám nové díly, které najdete tady, na našich webových stránkách. Každou první neděli v měsíci tu na Vás budou čekat krásné pohádky, výtvarné dílničky, nebo zajímavé kurzy.  

NEDĚLE 2. KVĚTNA 2021

TÉMA: TOULKY VESMÍREM

1. HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM BRNO: VESMÍRNÁ STEZKA

Vydáme se po vesmírné stezce, kde spolu, alespoň virtuálně, navštívíme poklady a tajemství Hvězdárny a planetária Brno. Společně si pomocí videí ukážeme, k čemu se používá planetární rover, jak nebezpečný může být astronomický dalekohled nebo kam můžeme zajet na výlet, pokud chceme vidět největší krasohled na světě. Znalosti si poté ověříme ve vesmírném kvízu.

2. TECHNICKÉ MUZEUM V BRNĚ: LUŠTĚNÍ S NEDĚLNÍČKEM

Spolu s Technickým muzeem v Brně strávíme odpoledne plné luštění křížovek, kvízů a mnoho dalších astronomických rébusů. V několika cvičeních a aktivitách můžeme využít znalosti, které máme z vesmírného kvízu a přidáme k nim opět něco nového. Dozvíme se, jak dlouho trvá rok na Marsu, co je to Hubbleův teleskop a také spoustu o dobývání vesmíru. 

3. POHÁDKA: DIVADLO NETRATRDLO

S balónkovými klauny Žížou a Fífem se tentokrát podíváme až do dalekého vesmíru. V pohádce na nás čeká spousta dobrodružství, pořádného cvičení a nebude chybět ani písnička.

4. VÝTVARNĚ-TVOŘIVÉ ČINNOSTI: DÍLNY S KATKOU

Lektorka Katka ze Školského zařízení KROUŽKY nás naučí, jak si jednoduše vyrobit vesmírnou raketu, namalujeme si noční oblohu a naučíme se, jak si vytvořit efekt vesmírných hvězd na skleničce.

 

Všechny virtuální Nedělníčky naleznete v tomto seznamu, stačí jen kliknout!